Egyedi a hozzá kapcsolt hatgangos kézi váltó is, melyet a Hewland fejlesztett.
Volt olyan kanyar, ahol optimális esetben 1,8 G erő hat az emberre, ezt sikerült 240 feletti tempó mellett 2,3 G-re feltornászni.
Így száguldottak a kilenckörös futam leintéséig. Nagy Dani ezzel megszerezte élet első dobogós eredményét a WTCR-ben.
A Londontól északra lévő Norfolkban úgy igyekezett célba érni ezzel a Peugeot 206-ossal a sofőr, hogy nemcsak a kerekei voltak laposak, de hiányzott az első sárvédője és a fényszórói is.
A végső értékelés során nemcsak a legjobb járművezetők kapnak díjat, hanem azok is, akik a verseny ideje alatt a legnagyobb fejlődést érték el.
Ehhez persze a tömegcsökkentés folytatására is szükség lesz – a McLaren emellett is elkötelezte magát. Szintén felpörgetik a vezetőtámogató rendszerek fejlesztését.
Mint a nevük végén lévő P betű elárulja, ezek a motorok kifejezetten rendőrmotornak készültek. Motorjuk 1170 köbcentis, kéthengeres boxer.
Ezzel mindhárom versenyző elbukta az időmérőn elért eredményét és a mezőny végéről lesz kénytelen rajtolni.
Az idétlen motorhanggal viszont sajnos nem lehet mit kezdeni: ilyenek a villanymotorok.
A premierre a goodwoodi sebességfesztiválon kerül sor, ahol a vendégek Tada Tecuja főmérnök és Herwig Daenens pilóta segédletével mozgásban is megcsodálhatják a soros hathengeres motorral szerelt kupét.
2025-re 16 különböző, részben vagy teljesen elektromos modellt fog bevezetni a Hyundai-Kia csoport, és bár most is jól állnak, különösen a nagyobb, nehezebb járműveknél lehet tekintélyes fogyasztáscsökkentést elérni a hibridizációval.
A dobogó legalsó fokára Balogh János és Szőke Tamás állhatott fel.