„Visszaemlékszem, hogy 15, vagy akár 20 évvel ezelőtt vásárlóként milyen volt vezetni az akkori autókat, és nem feltétlenül szeretném újra átélni azokat az időket. Manapság ugyanazok a modellek már nagyobbak, és jóval biztonságosabbak” – mondta Nissl, rávilágítva ezzel arra, hogy az autóipari trendek nem csak a divatról, hanem a vásárlói igényekről és a biztonságról is szólnak. Jelenleg egyébként a Countryman a legnagyobb MINI a maga közel 4,3 méteres hosszával, de könnyen lehet, hogy a jövőben még nagyobb modellekkel is találkozhatunk majd a kínálatban – persze a háromajtós, klasszikus Cooper azért mindig a kínálat része marad.
„Mindemellett egyszer majd mindenkiben tudatosul, hogy a MINI egy márka, aminek nem kell feltétlenül miniautókat kínálnia, csak mert a neve ezt sugallja. Véleményem szerint nagyon is sok a lehetőség ebben a márkában, főleg dizájn szempontjából. A formák nagyon is rugalmasak, ez pedig nagyon izgalmassá teszi az egészet” – folytatta a vezető. A méretnövekedést egyébként nem csak a tervezők szabadsága, hanem az egyre népszerűbb alternatív hajtásláncok is indokolhatják majd – habár a konnektoros hibrid Countryman után az első teljesen elektromos MINI éppen a legkisebb, háromajtós verzión alapul majd.
Mindenesetre kíváncsian várjuk, hogy vajon mikor merészkedik majd még magasabb kategóriákba a MINI, ha egyáltalán megtörténik majd mindez. Annyi azonban biztos, hogy a kompakt méretű Clubman és Countryman már bizonyították, hogy a jól ismert, jellegzetes formák bizony nagyobb autókon is kifejezetten jól tudnak mutatni.