
Az új fejlesztésű, kétliteres, közvetlen befecskendezéses benzinmotor (CVT váltóval és nyomatékvektor-szabályozással társítva) epizódszerepet kap csupán, a Toyota egyértelműen a 2,5 literes hibrid hajtásláncra helyezi a hangsúlyt, amelytől az európai eladások 90%-át (!) várja.
Az elődben is megtalálható, 197 lóerős benzin-elektromos egységnél modernebb hajtáslánc elsőkerék-hajtással 218, összkerekesként 222 lóerőt ad le – utóbbi hátul most is extra villanymotort alkalmaz, az i-AWD technológiát továbbfejlesztették. Az átlagos üzemanyag-fogyasztás 4,4 l/100 km, a CO2-kibocsátás kerek 100 g/km. A teljes nyomaték 0-80 százaléka juttatható a hátsó tengelyre, illetve az új rendszer képes megfékezni az elforgó kereket, így nem akad el a jármű, ha a levegőbe kerül az egyik hajtott kerék.
A TNGA GA-K padlólemezre épülő modell torziós szilárdsága másfélszeresére nőtt, a tömegközéppontot a lehető legmélyebbre vitték, valamint ügyeltek a tömegeloszlásra hossz- és keresztirányban egyaránt. A teljes tömeg 59 százaléka terheli az első tengelyt.
A jobb vezethetőséget szolgálja a mostantól a fogaslécre ható kormányszervo, valamint hogy az eddigi négy évszakos abroncsok helyett nyári gumit kap a RAV4. Az optimalizált futómű és a hátsó kettős keresztlengőkaros konstrukció révén minimális az oldaldőlés, mégpedig anélkül, hogy ezt a kényelem csorbításával érték volna el.