Jump to content

A közelmúlt 7 legjobban sikerült tuningja

2017. 03. 19. 18:00

2016-ban számos remekmű látott napvilágot a tuningautók szegmenségben, mi most azok közül is a legjobban sikerülteket gyűjtöttük össze - legalábbis az ízlésünk szerinti legjobbakat. Egy részük csupán esztétikailag lett felturbózva, de cserébe elmondható róluk, hogy a gyári specifikációik sem gyengék. A többség viszont igazi gépszörnyeteg minden tekintetben!

A tavalyi év bővelkedett a tuning-csodáktól, a különböző műhelyek igazán kitettek magukért. De vajon melyikük sikerült a legjobban? Nos, ezt inkább olvasóinkra bízzuk (szavazás a cikk végén)!

Hennessey-féle Dodge Charger Hellcat

Az 1032 lóerős teljesítményt, valamint az 1338 Nm-es nyomatékot a gyári kompresszoros motor és a telepített ikerturbós motor kombinálásával hozta össze a Hennessey.  Persze a nagyobb energiához strapabíróbb alkatrészek kellettek, így a turbófejlécek és a lefolyócsövek rozsdamentes acélból készültek, ki lett cserélve az üzemanyag-szivattyú, az üzemanyag-befecskendezők, illetve minden üzemanyag szabályozó rendszer. Ezen felül a motorvezérlőt és a futóművet is újrakalibrálták.

Így az álló helyzetből 100-ra való gyorsulás mindössze 2,7 másodpercet vesz igénybe, míg 230 km/órára 9,9 szekundum alatt gyorsul.

Hennessey-féle HPE800 Ford Mustang

A Hennessey HPE800 Ford Mustang rengeteg dologban különbözik a nyers Mustanghoz képest. Hatékonyabb kipufogórendszert kapott, továbbá kicserélésre kerültek az üzemanyag-befecskendezők és üzemanyag-szivattyúk, végezetül szinte tökéletesre optimalizálták a Mustang GT motorvezérlő szoftverét.

Ezeknek köszönhetően pontosan 804 lóerős teljesítmény leadásra képes V8-as motorja, ami 369-cel több, mint amire a gyári változat képes. Álló helyzetből alig 3,1 szekundumra van szüksége ahhoz, hogy felgyorsuljon 100-ra, továbbá egy 400 méteres táv sem tart tovább 10,7 másodpercnél.

Hennessey-féle Chevrolet Camaro SS

A Hennessey ajánlatát nyugodtan tekinthetnénk 2 az 1-ben akciónak, hiszen a gyári 455 lóerős motor teljesítményét egészen 1000 lóerőig képesek felhúzni, amely általános alsóosztályos ismereteket felelevenítve, bizony több mint a duplája!

Ehhez persze jelentős átalakításokra és szoftverfrissítésekre van szükség, nehogy kigyulladjon váratlanul a motorház tartalma. Így többek között kovácsoltvas dugattyúkat, acél hajtókarokat, portolt hengerfejeket, továbbfejlesztett vezérművet és új motorvezérlőt szereltek a motorba. Szerencsére a gyári sebességváltóval nem kell babrálni, mintha a mérnökök gondoltak volna a későbbi tuningolásokra.

Liberty Walk-féle Ferrari 458 Italia

Az egzotikus külsejű Ferrari eddig sem panaszkodhatott a külsejére, de ezzel a kis esztétikai tuninggal valószínűleg kimaxolták a járgányt, ennél tovább szinte lehetetlen fokozni az összhangot.

A motorházban megbúvó elemek érintetlenek maradtak, szóval ugyan az a 3,8 literes, V8-as, 552 lóerős erőforrás felel a tökéletes gyorsulásért és hangzásért. Álló helyzetből alig 3,4 másodpercre van szüksége a 100-ra való gyorsuláshoz, míg végsebessége 320 km/óra.

Ami a külsejét érinti: a sportautó törzse valamivel szélesebb, a hátsó szárny masszívabb, egyedi ADV1 kerekeket kapott (20x9-esek előre, 20x12-esek hátulra), továbbá sötétítették a hátsó lámpáit és fényszórói neon-zöldben pompáznak.

KICKER-féle Studebaker Champion

A KICKER mindig is híres volt arról, hogy a legújabb hangrendszereit stílusosan tálalja a világ felé. Mert bizony ez a cég nem a tuningolásairól híres, viszont az autók szerelmeseinek külön öröm, hogy ilyen szépségekben ismerhetik meg ezeket és nem egy állványokra felszerelt prototípuson.

Éppen ezért az 1950-es évjáratú Studebaker Champion ezen változatáról nem sokat tudunk, de csak úgy összehasonlításképp, így fest az eredeti és a KICKER-féle változat:

Hamann-féle Range Rover Evoque

A Hamann-féle újítások a 3- és 5-ajtós modellekre egyaránt érvényesek. Többek között lecserélték a gyári lökhárítót egy kicsit sportosabbra, valamint új oldalsó küszöböket és kipufogórendszert kapott. A felfüggesztése valamelyest alacsonyabbra került, melyet egy 18 küllős, 22 colos kerék tart fönn.

A specifikációk az alábbiak alapján változtak (a pirossal jelölt értékek a Hamann változtatásai, a felette lévő szürkék pedig a gyári változatok műszaki adatai):

ADV.1-féle Mercedes-Benz S63

A Mercedes luxus szedánja hamar belopta magát az emberek szívébe. Ez többek között annak köszönhető, hogy a külső- és a belső dizájn rengeteg apró újításon esett át, illetve a specifikációk is pozitív irányba frissültek.

A Handcrafted 5.5 literes AMG V8-as biturbo motor összesen 577 lóerő kifejtésére képes, mindezt 5500 rpm-es fordulaton, melynek szabályozásáért a Mercedes egyedi AMG SPEEDSHIFT® MCT 7-sebességes automata váltója felelős. Hatalmas termete ellenére kifejezetten fürge járgányról beszélhetünk, elvégre a szokásos 100-as tempót mindössze 3,9 másodperc alatt éri el.

Az fenti képeken látható AMG S63 ezen szegmenseihez nem nyúlt az ADV.1, csupán a gyári felnit cserélték le.

Szavazás

Neked melyik tetszik a legjobban a fenti tuning-autók közül?
Hennessey-féle Dodge Charger Hellcat
Hennessey-féle HPE800 Ford Mustang
Hennessey-féle Chevrolet Camaro SS
Liberty Walk-féle Ferrari 458 Italia
KICKER-féle Studebaker Champion
Hamann-féle Range Rover Evoque
ADV.1-féle Mercedes-Benz S63
 
(Forrás: Autokalauz.hu | Fotók: Autoblog.com, Hennessey Performance, Dubmagazine.com, Conceptcarz.com, Hamann-motorsport.com,)