Kisebb szakmai vita alakult ki a szerkesztőségen belül arról, hogy mit tekinthetünk ma Magyarországon „luxusautónak”, amennyiben a vadonatúj járművek vásárlását nézzük, és onnan indulunk ki, hogy a nettó átlagbér 200 ezer forint körül kullog.

Egy sima 3-as BMW-t újonnan sem neveznénk annak (habár akad belőle bőven 20 millió feletti változat, és fogynak azok is), de az M3-ast már egyértelműen igen. A diskurzus középpontjába inkább az 5-ös BMW és az E-osztályos Mercedes kategóriája került, az ötméteres szedánok és kombik jellemzően 15-25 millió forint között kelnek el, az átlagbért keresők racionális megközelítéssel 10 évesen sem tudnak ilyet vásárolni. Végül bekerültek összeállításunkba az A6-tal együtt.
Bekerült a Mercedes GLA AMG változata is (bő 17 milliós alapár), és az M2-es BMW, valamint az Audi A3 RS és társaik is, mert bár méretük szerint egyáltalán nem tekinthetők luxusautónak, mégis a mai Magyarországon luxusterméknek gondoljuk ezeket a járműveket újonnan.
Nagyjából itt húztuk meg a határt, e fölött meglehetősen jól pörög a hazai újautó-piac teteje. Közel ötezer – mondjuk akkor így – „luxusautónak” tekinthető, avagy „luxusterméknek” tartott személyautóra került magyar rendszám 2018-ban a Datahouse adatbázisa szerint. Fontos hangsúlyozni, hogy az autóipari statisztikákat összegző nemzetközi cég számai a hazai forgalomba helyezéseket rögzítik, vagyis az ebben a kategóriában még mindig jellemző szlovákrendszámozásokat (meg a németet stb.) nem. Ami azt jelenti, hogy a cikkben szereplő számoknál a valós magyarországi értékesítések még magasabbak, egyes márkáknál, modelleknél akár másfélszer, kétszer ennyi is lehet.