A versenyen, amelyen saját fejlesztésű és építésű autókkal indulnak az egyetemi és főiskolai hallgatók, négy magyar csapat vesz részt Miskolcról, Kecskemétről, a Budapesti Műszaki Egyetemről és a győri Széchenyi István Egyetemről. A többi csapat Németországból, Csehországból, Lengyelországból, Olaszországból, az Egyesült Királyságból, Görögországból, Ausztriából, Horvátországból, Bulgáriából, Észtországból, Izraelből, Svájcból, Szerbiából, Szlovákiából és Szlovéniából jött.
Pintér-Péntek Imre, a versenyt szervező X-Meditor ügyvezetője elmondta, hogy Afrikán kívül a világ minden kontinensén rendeznek Formula Student versenyeket, jelenleg összesen mintegy hatszáz csapattal. A legerősebb verseny a németországi, de az elmúlt hat évben a magyar megmérettetés is meghatározó és elismert eseménnyé nőtte ki magát. Az idei verseny negyvennégy helyére összesen 114 csapat jelentkezett, és már a meghirdetést követő második másodpercben beteltek a helyek.
Pat Clarke, a mozgalom tanácsadója szerint a magyar verseny jó hangulatú, egyediségét az adja, hogy a versenyen túl az oktatásra is hangsúlyt fektetnek.
Kolossváry Tamás, a Széchenyi István Egyetem Arrabona Racing Team vezetője arról beszélt, hogy a csapat harmadik éve vesz részt a versenyeken, idén már Németországban és Lengyelországban is jártak. Járművük érdekessége, hogy míg a többi csapat motorkerékpárokba szükséges motorokat használ autóiban, addig ők nem csak az autót, de a motort is maguk fejlesztik.
Az idei megmérettetésen 30 belső égésű motorral hajtott jármű és 14 elektromos autó versenyez. A versenyzők a négy nap alatt pontokat gyűjtenek különböző kategóriákban: nézik a járművek sebességét, gyorsulását, üzleti, pénzügyi hátterét, az autó állapotát, a terveket, és azt, hogy a sorozatgyártásnak milyen feltételei vannak. Összesen ezer pontot lehet összegyűjteni.