Jump to content

Rosberg rajtolhat az élről

2014. 10. 04. 16:00

Az összetett pontversenyben második Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a Forma-1-es Japán Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő indulhat majd az élről. Lewis Hamilton közvetlen mellőle fog rajtolni, szóval az első sor újfent a Mercedesé lett. A teljes rajtlista a továbbiakban megtekinthető.

A 29 éves versenyzőnek ez pályafutása 11., az idén pedig a nyolcadik pole pozíciója, a második helyről pedig csapattársa, s összetettbeli legnagyobb riválisa, a világbajnoki pontversenyben vezető brit Lewis Hamilton indul majd. A harmadik rajtkockát Valtteri Bottas, a Williams finn pilótája foglalja el.

A címvédő, négyszeres vb-győztes német Sebastian Vettel, aki az év végén elhagyja a vele sikert sikerre halmozó Red Bull istállót, csak a 9. pozícióból vághat majd neki a versenynek.

Pastor Maldonado, a Lotus venezuelai pilótája 17. lett az időmérőn, de mivel az autójában motort cseréltek, s az idén már hatodszor volt szüksége új erőforrásra - egy évben egy pilóta legfeljebb öt motort használhat el -, 10 helyes rajtbüntetést kapott, így csak a mezőny végéről kezdheti majd meg az 53 körös versenyt. A futam vasárnap - magyar idő szerint - reggel 8 órakor rajtol el.